Mini-Chat
Acces interzis

17:03
Turneu la lupte greco-romane

La Florești s-a desfășurat cea de-a cincea ediţie a Turneului Internaţional la lupte greco-romane. Competițiile au fost consacrate maestrului în sport, campionului Boris Laza și au avut loc în incinta  Casei de Cultură. Prezent la eveniment, sportivul a fost primit cu pâine şi sare, după tradițiile moldovenești.La întreceri au participat aproape douăzeci de echipe din Moldova și de peste hotare. Sportivii au luptat pentru cupă timp de două zile.Antrenorii, care au însoțit echipele, au spus că au adus la aceste competiţii cei mai puternici luptători. La finalul competițiilor, au fost acordate şi două premii speciale, pentru cea mai bună tehnică şi pentru voinţă. Cupa principală a fost câștigată de Școala Sportivă din Floreşti.Evenimentul a fost organizat de Școala Sportivă de juniori, cu susținerea Consiliului Raional Florești. Pentru desfăşurarea competiţiilor s-au cheltuit aproape 24 de mii de lei.
Categoria: Noutati | Vizualizari: 1360 | | Tegs: lupta, turneu, stire, greco-romana | Rating: 0.0/0