Simbata, 19.09.2020, 08:09
Logo FlorTV
Meniu
Mini-Chat
Acces interzis


16:52
Toţi vor curăţenie fără implicare personală


La sediul televiziunii a ajuns un filmuleţ în care, s-ar părea că locuitorii floreşteni ar avea probleme cu containerele de gunoi, care sunt amplasate haotic pe unele străzii din oraşul Floreşti, bunăoară strada Frunze. Din acest motiv am iniţiat o mică investigaţie pentru a afla ce se petrece cu adevărat cu containerele de pe această stradă. Explicaţia amplasării celor două containere unul lîngă altul ar fi că nimeni nu doreşte ca gunoiul să fie în preajma curţii sale, mai ales pe timp de vară cînd mirosul deşeurilor este greu de suportat.Majoritatea locuitorilor care ne-au răspuns au dat vina pe responsabilii de serviciile comunale din oraş, cît şi pe locuitorii care nu respectă amplasarea containerelor şi decid  ei singuri unde să fie locul acestora.Am ţinut să aflăm care este replica Societăţii pe Acţiuni Servicii Comunale vizavi de aceste incidente cu containerele de gunoi, care de fapt sunt frecvente în mai multe zone ale oraşului.Amplasarea containerelor este stabilită conform unor criterii de care se ghidează angajaţii responsabili de curăţenia în oraş, însă degeaba dacă locuitorii nu colaborează, ba mai mult, încearcă să facă regulile lor.În prezent, în oraşul Floreşti există 243 de containere, însă circa o treime din ele sunt deteriorate.

Categoria: Noutati | Vizualizari: 1656 | | Tegs: NOUTATI, fără implicare, curăţenie | Rating: 0.0/0
Total comentarii: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Cauta

Sondaj
Ce părere aveţi despre lansarea sitului nostru?
Total răspunsuri: 3439
Linkuri recomandate
Statistica
Publicitate