CU OCAZIA ZILEI SPORTULUI PE STADIONUL DIN ORASUL FLORESTI S-A DESFASURAT O INTILNIRE A CONDUCERII ORASULUI CU VETERANII SPORTULUI SI TINERII SPORTIVI DE LA SCOLILE DIN ORAS. DESCHIDEREA A FOST FACUTA IN MOD OFICIAL, SPORTIVII RIDICIND CAPUL LA IMNUL ORASULUI.SPORTUL ESTE FACTORUL PRINCIPAL AL SANATATII SI CONDUCEREA ORASULUI ESTE MULTUMITA DE REZULTATELE SPORTIVILOR. TINERII SPORTIVI CARE ACTIVEAZA IN UNITATILE SPORTIVE DIN ORAS SUNT MULTUMITI DE CEEA CE AU ALES SI ACEASTA ZI FIIND UNA DEOSEBITA PENTRU EI. VETERANII SPORTULUI AU VENIT CU UNELE SUGESTII SI SFATURI PENTRU TINERII SPORTIVI. ANUL ACESTA FACIND O EXCEPTIE LA ZIUA SPORTULUI AU FOST PREZENTI SI PICII DE LA GRADINITELE NR.7 SI NR. 9 DIN ORAS, CARE AU INVESELIT SPECTATORII CU STARTURI VESELE. IN ORASUL FLORESTI ASTFEL DE INTILNIRI SE DESFASOARA ANUAL