CU TOATE CA ARE LOC DE DOUA ORI PE AN INROLAREA IN RINDUL ARMATEI, IN ACEASTA PRIMAVARA, NUMARUL FLACAILOR DIN RAIONUL FLORESTI CARE AU ALES SA-SI INDELINEASCA SERVICIUL MILITAR, ESTE DE 23. PENTRU A SUSTINE MORAL ACESTI TINERI, LA MANIFESTAREA DIN FATA COMISARIATULUI MILITAR FLORESTI, AU FOST PREZENTI SI TINERI CARE NU DEMULT S-AU INTORS DE LA ARMATA. POTRIVIT COMISIEI MEDICALE DE EXAMINARE, STAREA SANATATII RECRUTILOR ESTE EXCELENTA , IAR UNITATILE IN CARE VOR FI INROLATI SUNT DIFERITE. DE LA EVENIMENT N-AU LIPSIT NICI PARINTII , COPIII CARORA AU ALES SA PLECE LA ARMATA. DUPA CUVINTELE SEFULUI SECTIEI ADMINISTRATIV MILITARA, FLORESTI, EUGEN CUCER, LA MOMENT, RAIONUL SE AFLA PE LOCUL TREI DUPA NUMARUL DE RECRUTI INROLATI IN ARMATA, IAR DOI RECRUTI NU VOR FI INCADRATI IN RINDUL ARMATEI DIN CAUZA STARII DE SANATATE