DE ACUM DE DOUA SAPTAMINI IN CMF DIN ORASUL FLORESTI AU LOC LUCRARI DE REPARATIE SI DE SCHIMBARE A IMOBILULUI, UNDE DE ACUM INAINTE, PACIENTII SI PERSONALUL MEDICAL VOR PUTEA SA ACTIVEZE IN CONDITII MULT MAI BUNE. REPARATIA, CARE ACUM ESTE IN DERULARE, A FOST PROGRAMATA PENTRU ANUL 2010, FIIND PREVAZUTAIN DEVIZUL DE CHELTUIELI. CEEA CE S-A REUSIT PINA ACUM – SCHIMBAREA CELOR 94 DE GEAMURI IN CMF SI SCHIMBAREA SISTEMULUI DE INCALZIRE, TREBUIAU SA FIE EFECTUATE SI PROGRAMATE INCA IN 2003. REALIZAREA ECESTUI PROIECT ESTE BINEVENITA DIN PUNCT DE VEDERE AL AMELIORARII ACTIVITATII LUCRATORILOR MEDICALI, CIT SI PACIENTILOR. MOBILIERUL VA FI INSTALAT IN BIROURILE MEDICILOR DE FAMILIE, DIN MOMENT CE REPARATIA VA DERULA SPRE SFIRSIT. LUCRARILE, IN CARE AU FOST INVESTITE IN JUR DE 2 MLN. DE LEI, VOR FI FINISATE TIMP DE 4- 5 ZILE.