SOCIETATEA NOASTRA ARE NEVOIE DE COPII EDUCATI SI SANATOSI, COPII, DE CARE SA FIM MINDRI SI DESTOINICI. 1 IUNIE ESTE PRIMA ZI DE VARA, DAR SI DATA LA CARE COPIII MICI, SCOLARI SI MATUSI. ASTFEL, CU PRILEJUL ZILEI INTERNATIONALE A COPILULUI, IN INCINTA CASEI DE CULTURA DIN ORASUL FLORESTI A AVUT LOC UN CONCERT CU GENERICUL " IN GRADINA COPILARIEI”, UNDE COPIII SI-AU DEMONSTRAT TALENTELE PRIN MUZICA, DANS SI POEZII. STATUL S-A ANGAJAT SA ASIGURE OCROTIREA DREPRURILOR COPILULUI SI IN TOATE ACTIUNILE SALE, SA SE CONDUCA DE INTERESUL PRIORITAR AL COPILULUI, CHIAR DACA UNELE DREPTURI RAMIN NERESPECTATE IN SOCIETATE. IN FINAL, COPIILOR LE-AU FOST INMINATE DIPLOME DE ONOARE. COPILUL ESTE DARUL CEL MAI DE PRET, COMOARA IN CARE INVESTIM NU DOAR BANI, CI SI AFECTIUNE, ASA CA TREBUIE SA FACEM TOT POSIBILUL SA II DEDICAM ACEASTA ZI CA SA SE SIMTA SPECIAL