![]() |
SARBATORILE DE ANUL NOU SI CRACIUN, VOR SI MAI FRUMOASE PENTRU LOCUITORII ORASULUI FLORESTI, CU POMUL DE SARBATOARE INSTALAT IN PIATA INDEPENDENTEI. STAND-AP BRADUL A FOST ADUS, PENTRU A FI IMPODOBIT DE SARBATORILE DE IARNA DIN ZONA DE PROTECTIE A LINIILOR ELECTRICE DE INALTA TENSIUNE, CARE TRAVERSA INTRAVELANUL ORASULUI FLORESTI. SINCRON-VICEPRIMAR DE FLORESTI- ION IAVORSKI DESI, IMBODOBIREA BRADULUI SE VA FACE PINA LA FINELE SAPTAMINII CURENTE, DE CATRE SECTIA AMENAJARE A SOCIETATII PE ACTIUNI ,,SERVICII COMUNALE” FLORESTI, TOTUSI ATRAGEA PRIVIREA TRECATORILOR. VOX-POPULI-TRECATORI IN AFARA DE POMUL DE CRACIUN, FLORESTENII VOR MAI AVEA PARTE LA SARBATORILE DE IARNA SI DE PROGRAME ARTISTICE PENTRU A PASI IN ANUL 2011 FARA DE GREUTATILE COTIDIENE. SINCRON- VICEPRIMAR DE FLORESTI-ION IAVORSKI PENTRU IMPODOBIREA POMULUI DE CRACIUN , DIN BUGETUL PRIMARIEI ORASULUI FLORESTI ,VOR FI ALOCATI IN JUR DE 10 MII DE LEI. |
InstalatiFlash player
|
Copyright FlorTV © 2009 |