CU OCAZIA SARBATORII DE DUMINICA MARE SI LA INITIATIVA PRIMARULUI, IN SATUL DOMULGENI S-A DESFASURAT FESTIVALUL TURISTIC DE LA PASTE LA DUMINICA MARE.DESCHIDEREA OFICIALA A FOST EFECTUATA DE CATRE CONDUCEREA RAIONULUI SI OASPETII DE LA CHISINAU.APROXIMATIV TOTI SATENII DE LA MIC LA MARE AU FOST LA SARBATOARE.LA MARGINEA SATULUI, PE MALUL RAUTULUI COLECTIVE DIN MAI MULTE RAIOANE ALE TARII AU EVOLUAT IN FATA OAMENILOR DIN SATUL DOMULGENI.IN SATUL DOMULGENI ACEST FESTIVAL S-A DESFASURAT PENTRU PRIMA DATA, DAR DUPA SPUSELE PRIMARULUI ACESTA VE DEVENI O TRADITIE.