|
,,Tata, mama, eu suntem sportivi mereu” cu acest slogan s-a desfasurat pe stadionul orasului Floresti o activitate dedicata Zilei Internationale a Familiei.La data de 15 mai este celebrata in toata lumea Ziua Internationala a Familiei. Nici in orasul Floresti aceasta sarbatoare nu a putut fi trecuta cu vederea si pe stadionul orasenesc, s-a desfasurat o activitate dedicata familiei, unde au participat 5 familii. In cadrul acestei activitati au fost incluse diferite probe, atiti pentru copii ,cit si pentru parinti. Pentru desfasurarea acestei activitati, acordarea premiilor banesti si a cadourilor, din bugetul consiliului raional Floresti au fost cheltuiti in jur la 2600 de lei. |
|