DUPA 6 LUNI DE LUCRARI, SPALATORIA DE LA SPITALUL RAIONAL FLORESTI ,SI-A INCEPUT ACTIVITATEA.LA DESCHIDEREA OFICIALA AU FOST PREZENTI OFICIALII EXECUTIVULUI RAIONAL, IN FRUNTE CU RUSLAN ZELENECU SI COORDONATORII FUNDATIEI OLANDEZE ,,MAX FACE POSIBILUL".
SINCRON-ION MANOLE
RENOVAREA CAPITALA A SPALATORIEI ACTUALE A FOST REALIZATA DIN INITIATIVA FUNDATIEI OLANDEZE SUS-NUMITE SI IN COORDONARE CU CONSILIUL RAIONAL FLORESTI, CARE A ALOCAT PESTE 400 DE MII PENTRU REPARATII.
SINCRON- RUSLAN ZELENENCU
LUCRATORII SPALATORIEI SUNT FOARTE MULTUMITI DE CONDITIILE ACTUALE IN CARE ACTIVEAZA.
SINCRON-SLALATORESE
PENTRU BUNA ACTIVITATE A SPALATORIEI SPITALULUI RAIONAL FLORESTI DIN OLANDA, AU FOST ADUSE 5 MASINI DE SPALAT, 2 CENTRIFUGI, 1 FIER DE CALCAT , IAR PENTRU RENOVAREA CLADIRII S-A INVESTIT APROAPE 1 MILION DE LEI.