PENTRU PRIMA DATA A FOST ORGANIZAT UN CONCRT DE ROCK A ELEVILOR CE FAC PARTE DIN CENTRUL CULTURAL " IZVORUL STELELOR DI ORASUL FLORESTI. ESTE UN PROIECT DE PROMOVARE A TINERILOR TALENTE, VIITORI ARTISTI, CU POTENTIAL DE AFIRMARE PE SCENELE NOASTRE. CONCERTUL S-A DESFASURAT SUB GENERICUL " MUZICA ESTE SCINTEIA CARE APRINDE FOCUL IN SUFLETUL OMENESC!”, IAR PARTICIPANTII SI-AU EXPRIMAT PRIN MUZICA CELE MAI ADINCI SENTIMENTE SI TRAIRI: PENTRU ACESTI ELEVI, MUZICA A DEVENIT O PASIUNE SI ESENTA UNUI VIITOR PROSPER. PARTICIPANTII AU VENIT CU CUVINTE DE URARI DE BINE PENTRU COLEGII LOR. IN CURIND, CENTRUL CULTURAL " IZVORUL STELELOR” PRECONIZEAZA DESCHIDEREA UNUI TEATRU,IN CARE VOR ACTIVA TINERII DIN ORASUL FLORESTI